Nowicki Consulting - #TakeYourLifeBack!

Startujemy! 11 M-cy na realizację wszystkich celów

piątek, 27 styczeń 2017 23:44 Napisał 
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Witam Cię na moim blogu,który poświęcony jest mojej drodze ku lepszemu...

Łatwo się szkoli i trenuje z technik rozwoju osobistego kiedy jest się już na szczycie. Ja na nim nie jestem, aczkolwiek zmierzam tam bardzo intensywnie :)

Od 2007 roku regularnie z roku na rok planuję swoje życie bazując na takich autorytetach jak Brian Tracy, Tony Robbins czy James Arthur Ray. Przez lata dopracowywałem system w taki sposób, aby był dla mnie jak najbardziej efektywny. Popadałem w słabości, aby po zaraz po nich znów wracać na obraną ścieżkę. Tak, w ciężkich męczarniach, pocie i nerwach mój system ewoluował do wersji #TakeYourLifeBack! którą chcę się z Tobą podzielić. Jest to kompletny system, który dla mnie sprawdza się znakomicie. Aby lepiej przybliżyć Ci jego działanie podczas najbliższych 11 M-cy postaram się regularnie publikować moje komentarze i wnioski dotyczące realizowanych celów. Chciałbym, abyś czytając

i oglądając moje wysiłki dzielił się swoimi pomysłami na rozwój osobisty oraz jeśli jeszcze nie jesteś na właściwiej drodze przyłączył się do stopniowego odzyskiwania kontroli ;)

Mam nadzieję, że czytając ten blog odkryjesz jaka potęga w Tobie drzemie i jak możesz odzyskać tak potrzebną dzisiaj kontrolę nad własnym życiem.

Moje CELE na rok 2017:

Jak widzicie punktem wyjścia w moim systemie jest macierz celów składająca się z 5 elementów - 4 ćwiartek oraz jednego celu strategicznego. Każda ćwiartka odpowiada podstawowym rolom jakie pełnię w życiu.

Teraz po krótce opiszę poszczególne cele i przyczyny ich założenia.

CEL STRATEGICZNY

POSZERZYŁEM KOMPETENCJE I MOŻLIWOŚCI - to jest mój ogólny cel strategiczny na rok 2017. Związany jest z tym, że w tym konkretnym roku planuję mocno podnieść swoje kompetencje oraz kwalifikacje, tak bardzo potrzebne do dalszego wzrostu.

CELE ZAWODOWE

Monitoruję finanse w oparciu o GNUCash - jest to oprogramowanie służące do monitorowania finansów osobistych. Bardzo polecam je jako narzędzie do budżetowania, kontrolowania wydatków i zarządzania pieniędzmi.

Posiadam pasywne źródło przychodu - zaplanowałem uruchomienie pasywnego źródełka, które będzie sobie "biło" wolniutko poprawiając moje wyniki finansowe.

Pracuję 5/7 dni w tygodniu - bywały chwile, że pracowałem po 20 h dziennie, co niestety odbijało się mocno na moim zdrowiu oraz relacjach z rodziną, czas to zmienić!

Przekształciłem biuro na gabinet - no cóż, gabinet jest o niebo przytulniejszy i pozwala na efektywniejszą pracę.

Pozyskałem klienta spośród WIG20 - to jest ambitny cel, ale jak najbardziej możliwy! Czas grać z dużymi ;)

CELE ROZWÓJ OSOBISTY

Posiadam 2 certyfikaty NLP - bardzo zależy mi na ciągłym podnoszeniu wiedzy i umiejętności, zdecydowałem się tym razem na kompetencje miękkie, czyli NLP.

Uzyskałem średnią min. 4,70 - chwilowo jestem w trakcie ważnego długoterminowego planu i aby go ukończyć z powodzeniem potrzebuję dodatkowego dyplomu uczelni wyższej i właśnie nad takim pracuję. Dlaczego średnia 4,70? Umożliwia ubieganie się o stypendium, co ucina koszty :)

Posiadam certyfikat TOEIC - posiadam już kilka certyfikatów językowych, ale tego jeszcze nie, sądzę że może być ciekawym trofeum ;)

Ważę 77 kg i potrafię zrobić 3 x 100 reps - moja waga pozostawia wiele do życzenia. Zdrowie jest równie ważne dla mnie co wiedza i rozwój intelektualny, dlatego chcę powrócić do formy z 2008 roku kiedy to robiłem 100 pompek, 100 brzuszków i 100 przysiadów na raz, jedno ćwiczenie po drugim.

Poświęciłem grze na gitarze 30 minut tygodniowo - w czasach szkoły średniej aktywnie grałem na gitarze, a przez lata porzuciłem ten świetny nawyk pozwalający się wyciszyć oraz zbudować cierpliwość i koncentrację.

CELE AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA

Napisałem i opublikowałem 1 książkę mojego autorstwa - zawsze marzyłem o opublikowaniu własnej książki. W tym roku nadszedł czas na spełnienie tego marzenia.

Wsparłem kwotą 300 zł Instytut von Misesa - od zeszłego roku wspieram ten Think Tank Austriackiej Szkoły Ekonomii i mam zamiar to kontynuować - robią świetną robotę i wydają wspaniałe książki ;)

Wziąłem udział w 2 spotkaniach PTE - jako Członek PTE w Katowicach mam pewne obowiązki oraz korzyści zeń wynikające - trzeba to bardziej wykorzystywać.

Posiadam 100 obserwujących na Twitter.com - im większa grupa obserwujących tym większy zasięg i możliwość docierania do kolejnych wspaniałych osób!

Posiadam 350 subskrypcji na youtube.com - media społecznościowe to potęga. Gdy widzę ilość komentarzy oraz liczbę wyświetleń niektórych filmików nie mogę tego zaniedbać, dlatego czas zadbać o ten kanał komunikacji!

CELE RELACJE Z RODZINĄ I PRZYJACIÓŁMI

Wysłałem kartki świąteczne do całej rodziny i przyjaciół - o relacje trzeba dbać świadomie.

Zorganizowałem spotkanie z grą planszową z rodziną/bliskimi - nic tak nie poprawia relacji jak możliwość spędzenia czasu razem przy świetnej zabawie!

Raz na miesiąc gramy z rodzinką w "memory"/karty - czas spędzać z córką znacznie więcej czasu ;)

Zorganizowałem wieczór/noc filmową - dobre filmy, dobre przekąski i świetni ludzie ;)

Uzupełniłem dzewo genealogiczne o 10 kolejnych osób - już wspominałem, że rodzina jest dla mnie bardzo ważna, ale poznawanie historii przodków jest zajęciem, które pozwala wiele zrozumieć, a dodatkowo zbliża podczas rodzinnych spotkań.

Wszystko, co widzisz powyżej to TYLKO i AŻ plany. Od zaplanowania do ich realizacji dzieli je potężna przepaść...

Zapraszam do śledzenia moich poczynań - ja zabieram się za realizację! Do następnego!

Czytany 729 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 styczeń 2017 21:32

1 komentarz

  • Link do komentarza Weronika sobota, 04 luty 2017 20:00 napisane przez Weronika

    Ciekawe jak Ci pójdzie - życzę sukcesu!

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

A może szkolenia biznesowe?|Zadzwoń i weź udział w niesamowitej przygodzie, to będzie początek...

Każde szkolenie to wyjątkowe wydarzenie - poprzedzone solidną analizą potrzeb, uzupełnione o doświadczenia oraz najnowszą wiedzę z wybranej dziedziny - zawsze ukierunkowane na jeden właściwy dla Ciebie cel => skuteczność


Jeśli zależy Ci na przeprowadzeniu wysokiej klasy szkolenia dla swoich pracowników, nie wahaj się, tylko napisz lub zadzwoń i zacznij cieszyć się z efektów pracy pasjonatów.

Dodatkowo, udzielam pisemnej gwarancji na prowadzone szkolenia - dla mnie liczą się efekty!

Czy chcesz stać się jeszcze lepszy?

Skontaktuj się ze mną i uzyskaj dostęp do nieograniczonych możliwości. Specjalizuję się w treningach interpersonalnych z dziedziny zarządzania, marketingu oraz rozwoju osobistego.

Klienci o nas

Newsletter